Čo je Letná akadémia Discover?

Letná akadémia Discover je podujatie, kde sa stredoškoláci a stredoškoláčky môžu v priebehu jedného týždňa učiť od tímu lektorov a lektoriek, ktorí študovali na známych svetových či domácich univerzitách a svoje nadšenie chcú posunúť ďalej. Letná akadémia Discover ponúka široké portfólio kurzov, na ktorých formou experimentov, simulácií a diskusií jeho účastníci a účastníčky objavujú odbory, ktoré ich jednoducho fascinujú, alebo ktoré chcú v budúcnosti študovať.

Ako vyzerá deň na Letnej akadémii Discover?

Doobeda sa na Letnej akadémii Discover budeš venovať dvom odborným kurzom, od biológie či práva, cez robotiku a kvantovú fyziku, až po tanec a fotografiu. Chceš vedieť, či sa dá vymazať pamäť? Či smie štát niekedy mučiť svojich občanov? Stačí si vybrať kurz.

Poobedie patrí workshopom a športovým či kreatívnym aktivitám. Môžeš si na vlastnej koži vyskúšať slávne psychologické experimenty, debatovať o témach ako feminizmus alebo rasizmus, zahrať si frisbee či volejbal, spievať si večer s gitarou pri ohni, či spoznávať súhvezdia letnej oblohy. Zaujímaví ľudia a konverzácie spravia z Letnej akadémie Discover najlepší týždeň tvojho leta! Ak si chceš deň na Discoveri predstaviť farebnejšie, prečítaj si článok našej účastníčky Terky.

Pre Discover je podstatná otvorenosť všetkým mladým ľuďom bez ohľadu na ich sociálne zázemie. Prezri si možnosti štipendií.

štipendiá

Discover je komunita, ktorá chce byť otvorená všetkým, bez ohľadu na ich finančné zázemie. Nechceme teda, aby niekto nemohol ísť na Letnú akadémiu len preto, že je pre nich účastnícky poplatok príliš vysoký. V takýchto prípadoch ponúkame štipendiá podľa individuálnych potrieb.

Základný účastnícky poplatok pre ročník 2023 je 290 EUR. Pokiaľ je pre tvoju rodinu takáto čiastka prekážkou, môžeš požiadať o štipendium. Žiadosť je súčasťou prihlášky, stačí pravdivo opísať dôvody pre zníženie poplatku a svoju rodinnú situáciu. Znížené poplatky sa pohybujú od 0 do 260 EUR. Viac informácií nájdeš v sekcii Prihláška.