Discover Yourself

Uži si Discover vibes aj počas školského roka! 6 víkendov na zaujímavých miestach v Českej republike so zaujímavými lektormi, témami a inšpiratívnymi hosťami z oblastí ako politológia, umelá inteligencia, lobing, architektúra, psychológia, žurnalistika alebo dokonca filmová produkcia.

PRAX, ktorá sa v škole neučí

V prvom roku sme sa vďaka Discover Yourself naučili veľa praktických zručností a zoznámili sme sa s témami, ktoré sa v škole často neučia. Už vieme, akým smerom sa vydať a na akú vysokú školu ísť alebo ako rozpoznať svoje nadanie. Študenti*ky tak majú nielen možnosť zistiť, aké oblasti ich bavia, ale taktiež získavajú možnosť porozprávať sa s odborníkmi*čkami.

INŠPIRÁCIA

Od tých najlepších v odbore. Každý z víkendov sa zúčastní aj špeciálny hosť*ka, ktorý nám umožní nahliadnúť do jeho*jej vlastnej životnej cesty a kariéry. Pilotného ročníka sa zúčastnil napríklad kozmický inžinier Jan Lukačevič, novinárka Klára Votatová, zakladateľka Jsem v obraze Johana Bázlerová alebo režisér Jakub Jahn.

PRIHLÁs SA, odváž sa!

Na prvý Discover Yourself sú už prihlášky pre stredoškolákov a stredoškoláčky uzavreté, ale môžeš nám nechať svoju stopu vo formulári a my sa ti ozveme ako prvému*ej s novými termínmi.

O PRIHLÁŠKE

Si stredoškolák*stredoškoláčka so záujmom objavovať a rozvíjať sa bez ohľadu na výsledky v škole? Stačí vyplniť bezplatnú prihlášku a potom zaplatiť základný poplatok 12 500 CZK, požiadať o štipendium alebo zaplatiť vyššiu sumu a pomôcť ďalším stredoškolákom ísť na Discover. 

PRIHLÁSIŤ SA MÔŽEŠ, AK SI:

Študentom*kou ktorejkoľvek českej alebo slovenskej strednej školy, ktorý*á maturuje v rokoch 2024 až 2027.

PREČO SA PRIHLÁSIŤ NA DISCOVER YOURSELF?

  • Pomôžeme ti rozhodnúť sa, či po maturite študovať, alebo si napríklad založiť vlastný business.
  • Počas 6 víkendových osobných stretnutí spoznáš rôzne študijné odbory, s ktorými sa na strednej škole nestretneš.
  • Stretneš sa so zaujímavými ľuďmi z rôznych odvetví, ako je veda, technika alebo business a kultúra.

O ÚSPECH TVOJEJ PRIHLÁŠKY NEROZHODUJE:

  •  školské známky,
  • či si sa v minulosti zúčastnil*a Letnej akadémie Discover,
  • či si v prvom alebo poslednom ročníku 
  • či si môžeš dovoliť zaplatiť plnú výšku prihlasovacieho poplatku

Tvoje prijatie závisí výlučne od tvojej motivácie, ochoty zapojiť sa do komunity Discoveru a zúčastniť sa na víkendových stretnutiach.