Turnusy

Tento rok organizujeme nasledovné turnusy

#A Nesměř, CZ 30 7. – 6. 8. 2022

#B Svatý Jan pod Skalou, CZ 31. 7. – 7. 8. 2022 – tematický

#C Planinka, SK 7. – 14. 8. 2022

#D Svatý Jan pod Skalou, CZ 7. – 14. 8. 2022 – medzinárodný, kurzy v AJ

#E Křižanov, CZ 21.- 28. 8. 2022

Čo je tematický turnus?

“Klimatická a environmentálna kríza” – to je téma, ktorá sa bude prelínať aktivitami tematického turnusu, od kurzov až po tímový čas. Program študentom a študentkám ponúka ešte viac priestoru rozvíjať svoje nápady a formovať ich do konkrétnych činov. Klimaturnus je vhodný pre všetkých nováčikov aj pre ostrieľaných Discoverákov a Discoveráčky, ktorí sa neboja vziať inciatívu do vlastných rúk a zažiť najlepší týždeň svojho leta trochu inak.

Klimaturnus je založený na myšlienke, že už nie je možné žiť v období antropocénu a nevnímať, akým spôsobom zasahuje do každého aspektu našich životov, vrátane našich kategórií poznania. Kurzy sa budú snažiť objaviť akým spôsobom súvisí klimatická a environmentálna kríza s danými témami a hľadať priesečníky medzi rôznymi odbormi a aktivitami, od akademických po praktické. 

Ako vyzerá ubytovanie na Discoveri?

Jednotlivé turnusy sa odohrávajú na štyroch miestach. V Česku sú to Nesměř, Svatý Jan pod Skalou a Křižanov. Na Slovensku je to areál Planinka. Vo všetkých areáloch je plne zaistená strava a dostupný signál. Taktiež pre všetky areály platí blízkosť prírody a za účelom pohybu a športu sú dostupné rôzne ihriská a lúky.