Debata a kritické myšlení

Frustrujú vás televízne diskusie, kde politici a političky zavádzajú, kričia po sebe a nepočúvajú sa navzájom? Máte pocit, že vaše myšlienky dávajú zmysel vo vašej hlave, ale akonáhle sa ich pokúsite vysloviť, vznikne z toho zmätok? Chcete si rozšíriť všeobecný prehľad a vytvoriť si celistvejší svetonázor?

Ak áno, tento kurz by vás mohol zaujímať. Akademická debata je výborný spôsob, ako rozvinúť kritické myslenie, argumentáciu a rétorické zručnosti. Spolu sa naučíme vytvoriť silné argumenty, ako na ne reagovať a ako ich predniesť čo najpresvedčivejšie. Budeme debatovať na rôzne zaujímavé témy zo svetovej politiky, filozofie, ekonómie, umenia a iných oblastí. Kurz bude vedený zábavným a interaktívnym spôsobom, lebo debatovať sa najlepšie učí praxou!

Kurz je vhodný pre začiatočníkov a začiatočníčky. Záverom kurzu bude organizovaná debata (taká, aká sa debatuje na súťažiach). Ak aj nemáte záujem sa debate venovať súťažne, tento kurz vám dá veľa do akademického aj osobného života, pretože kritické myslenie je v 21. storočí naozaj kľúčová zručnosť!

Jakub Neužil

Kuba studuje Sociální politiku a sociální práci na Ostravské univerzitě. Mezi jeho největší zálibu patří akademická debata. Kuba je debatní trenér, rozhodčí a dobrovolník jak v Česku tak i na Slovensku. Působí ve výkonném výboru v rámci Asociace debatních klubů a jako ombudsman ve Slovenské debatní asociaci. Kuba se i v rámci svého studia zaměřuje na sociologii a hlavně na sociálně patologické jevy. Pokud zrovna nerozhoduje nebo netrénuje, tak ho s největší pravděpodobností najdete s nějakou dobrou knihou a šálkem zeleného čaje.