Dáta - od nápadu až po prezentáciu

Odkiaľ vieme, čo si ľudia myslia o politických názoroch? Čo sa deje s tou odpoveďou, ktorú dáte anketárovi na ulici, keď sa ponáhľate na bus? Počas tohto kurzu si prejdeme všetkými fázami dátovej analýzy tak, že na konci kurzu budete vedieť samostatne navrhnúť vlastný výskum a previesť ho od jeho návrhu až po závery.

Každá hodina kurzu sa bude venovať jednej časti celého procesu. Zároveň ale budú na seba nadväzovať a počas kurzu budeme pracovať na vlastných projektoch, ktoré počas Discoveru dokončíte. Kurz teda bude rozdelený na tieto časti:
– Úvod: Čo je dátova analytika a kde sa s ňou môžeme stretnúť?
– Cieľ výskumu: Ako vzniká výskumná otázka?
– Návrh otázok: Čo treba zistiť, aby sme sa dostali k odpovedi?
– Zber dát: Ako povedať, koho reprezentuje náš výskum
– Spracovanie dát: Excel 101
– Prezentovanie a závery: Powerpoint 101

Cez praktické poňatie kurzu budeme môcť aj v realite vidieť, ako naše predošlé rozhodnutia ovplyvňujú tie dnešné a zajtrajšie, čo je časť na ktorú sa už teraz najviac teším (a dúfam, že aj vy!)

Tento kurz je určený všetkým ľuďom, ktorých zaujímajú dáta, sociológia, ale aj ekonomické metódy. Ak rozmýšľaš, že štúdium týchto predmetov je to, čo chceš, na tomto kurze sa naučíš iba užitočné veci!

Jakub Gembický

Gembo a Discover to spolu ťahajú už 5.rok. Discover miluje pre komunitu ľudí. Jeho neutíchajúce presvedčenie, že si stále má čo povedať so študentmi a študentkami, hoc má už 22 rokov, je na osobné posúdenie. Okrem toho ale samozrejme neodmietne hru volejbalu, ranný beh a rád sa aj porozpráva. Na turnuse sa dá spoznať jednoducho – vysoký, pekný (skromný tiež), s brýlami a nezameniteľným ráčkovaním; nájsť druhého rovnakého na turnuse by mohlo spôsobiť revolúciu. Jeho záujmy a osobnosť budete musieť spoznať osobne, ak poviete, že počúvate Quinn XCII, odpovie na akúkoľvek jednu otázku. Tento rok ho budete mať možnosť zažiť v roli koordinátora turnusu A, kde sa už teší na všetky študentky a študentov!

Turnus A

Aplikovaná Fyzika

Pavel Kohout

Dáta – od nápadu až po prezentáciu

Jakub Gembický

Debata v dobe šialenej

Katarína Kandriková & Timon Milan Solár

Ekonomie versus společnost

Tomáš Protivínský

Energetika a udržateľnosť (Má zelená energetika zelenú?))

Veronika Zrubáková

Evoluce lidského chování

Sylvie Majorová

Fotografie

Natalie Hofmanová

Imunológia

Michaela Kardohelyová

Jóga a meditace

Eva Novotná

Města a politika

Adam Zábranský

Mezinárodní rozvoj v praxi

Tomáš Kessl

Paradoxy práva

Timon Milan Solár

Průvodce práce se stresem

Mojmír Mykiska

Umělá inteligence

Tomáš Protivínský

Umenie manažovať umenie

Katarína Kandriková

Válka a mír

Linda Krbcová