Otázky

Musím mít samé jedničky, abych se mohl přihlásit na Discover?
Určitě ne, dokonce se na známky ani neptáme. Pokud tě zajímá svět okolo tebe a chceš ho objevovat ve společnosti podobně smýšlejících lidí, máme o tebe zájem.

Musím chodit na výběrové gymnázium, abych se mohl přihlásit?
Ne a ani nemusíš chodit na gymnázium. Pro nás je důležité, zda jsi aktivní, co tě zajímá anebo jaké máš ambice.

“Discover” je anglicky a hodně lektorů studovalo/studuje v zahraničí. Musím umět dobře anglicky, abych se mohl přihlásit?
Ne, všichni lektoři mluví česky nebo slovensky a angličtina vůbec není potřebná. To samozřejmě neplatí pro mezinárodní turnus.

Hodně lektorů je z Oxfordu. Je Discover jen pro ty, kteří chtějí studovat v zahraničí?
Vůbec ne, i když ti můžeme pomoct rozhodnout se v tom, co a kde jít studovat.  Jsme stejně otevření jak těm, kteří chtějí zůstat doma, tak těm, kteří chtějí zkusit studium anebo život v zahraničí.

Můžu se přihlásit, i když vůbec nevím, co chci studovat anebo čeho chci dosáhnout v životě?
To je úplně v pořádku, od toho je tu Discover. Discover ti dá jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jak o tvých oblíbených předmětech přemýšlejí na nejlepších vysokých školách. Workshopy ti zas ukážou spoustu akademických a společenských oblastí, kterým by ses mohl v budoucnosti chtít věnovat. Důležitá je zvědavost a touha rozvíjet se a poznávat nové věci.

Z mé školy jste už někoho přijali. Mám šanci dostat se na Discover i já?
Ano. Účast není nijak omezená počtem studentů na školu, může se vás tedy klidně přihlásit i více z jedné třídy.

Účastnický poplatek je pro mě příliš vysoký. Mohli byste mi ho odpustit?
Částečně ano. Všem přihlášeným umožňujeme v přihlášce anonymně požádat o snížení poplatků za účast na Discoveru na základě finanční situace rodiny. Tyto žádosti u každého studenta a studentky zvažujeme nezávisle na zbytku přihlášky. Zřídka odpouštíme poplatek úplně celý, ale jsme ochotní ho v odůvodněných případech výrazně snížit.

Ako vyzerá ubytovanie v zariadení PODSKALIE (Ďurďové)?

Rekreačné zariadenie Podskalie ponúka ubytovanie v 4 komplexoch (Javorina, Javorník, Okále, Bungalovy) s dvoj- až šesťlôžkovými izbami. Každý komplex má svoje sociálne zariadenia (WC, sprchový kút). Budovy sú rekonštruované a vybavené novým nábytkom.

Stravovanie je zabezpečené v centrálnej budove s jedálňou, spoločenskou miestnosťou a barom.

V areáli sú k dispozícii aj dve asfaltové ihriská, trávnaté ihrisko, badmintonové ihrisko, ihrisko na plážový volejbal, vonkajší bazén a stôl na stolný tenis.

Viac informácií o rekreačnom zariadení  nájdete na stránke www.podskalie.sk

 Ako vyzerá ubytovanie v zariadení BONUMS (Belušské Slatiny)?

Hotelový komplex BONUMS sa skladá z hotelovej časti a 20 chatiek. Hotelová časť pozostáva z 21 dvojlôžkových izieb, z toho na 10 izbách je možnosť prístelku. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom a sociálnym zariadením.

Z celkového počtu 20 chatiek sú 3 chatky zrekonštruované na ubytovanie hotelového typu. Každá chatka má 2 bunky, v ktorých sa nachádzajú 2 dvojposteľové izby s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Zvyšných 17 chatiek je 8- miestnych so spoločným sociálnym zariadením a sprchovými kútmi.

Som vegetarián/mám špeciálnu diétu. Čo s tým (Podskalie)?

V prípade vegetariánskej, bezlepkovej, bezlaktózovej diéty vie zariadenie chystať aj jedlá , ktoré neobsahujú dané suroviny. V prípade iných obmedzení v stravovaní, budeme komunikovať so zariadením a snažiť sa vyhovieť vašim požiadavkám.

Som vegetarián/ mám špeciálnu diétu. Čo s tým (Bonums)?

Zariadenie Bonums pripravuje stravu pre vegetariánov, vegánov, celiatikov a prispôsobuje sa k rôznym typom alergii.

Môžem prísť/ odísť skôr/ neskôr?

Je veľmi dôležité, aby ste sa zúčastnili na celom podujatí, keďže máme časovo náročný program. Z tohto dôvodu bohužiaľ nemôžeme tolerovať neskoré príchody a skoré odchody.

Dokedy sa môžem prihlásiť?

Prihlásiť sa na Discover je možné do 31. mája (května). Svoje výsledky si budete môcť následne pozrieť v Login portáli cez svoje prihlasovacie údaje. Eseje sa snažíme ohodnotiť vždy do 2 týždňov od uzavretia kola.

Ako, kedy a kam sa mám dopraviť do Podskalia?

AK IDETE VLAKOM

Najjednoduchšie bude cestovať z Považskej Bystrice, kde stoja aj vlaky z Česka (ktoré idú cez Horní Lideč) alebo sa do nej dá dostať zo Žiliny. Tam nastúpite na autobusovej alebo železničnej stanici na autobus smerom do Pružiny a vystúpite na zastávke Ďurďové – rázcestie. Ďalej môžete ísť buď peši 2km až k odbočke vľavo do strediska, alebo počkať na autobus na zastávku Ďurďové – mládežnícky tábor. Môžete ísť autobusom aj z Púchova, odtiaľ niektoré autobusy chodia aj priamo na Ďurďové – mládežnícky tábor. Odporúčame si spoje vyhľadať na www.cp.sk.

AK IDETE AUTOM:

Dôležité je, aby ste namiesto smeru na Podskalie šli na Ďurďové. Ak pôjdete cestou z Dolného Lieskova, neodbočujte v Tŕstí doľava na Podskalie. Miesto toho pokračujte ešte asi kilometer rovno smerom na Pružinu, a tesne pred Pružinou pri zástavke SAD odbočte doľava na Ďurďové. Po 2km, ešte pred Ďurďovým, je odbočka doľava do rekreačného zariadenia. Toto je cesta z diaľnice, exit Beluša. Takto vyzerá odbočka, na ktorej sa ide doľava.

Ako, kedy a kam sa mám dopraviť do Bonums-u?

AK IDETE VLAKOM

Najjednoduchší spôsob bude cestovať z Púchova, kde stoja aj vlaky z Česka. V Púchove nastúpite na zastávke „železničná stanica“ (pri východe z nástupišťa) na autobus s cieľovou stanicou „Mojtín“. Vaša konečná zastávka bude Beluša rekreačné zariadenie. V nedeľu chodia autobusy do zariadenia veľmi sporadicky, preto odporúčame vyhľadať si spoje na www.cp.sk

AK IDETE AUTOM:

Cesta autom je veľmi jednoduchá. Do Beluše sa dá dostať po diaľnici. Pri vstupe do obce Beluša je približne každých 500 metrov informačná tabuľa o smere k stredisku BONUMS. Toto je cesta k zariadeniu. Takto vyzerá odbočka k stredisku.

Môžem bývať s kamarátom/ kamarátkou na izbe?

Discover je nielen o spoznávaní nových vecí, ale aj o spoznávaní nových ľudí, preto sa snažíme rozdeliť vás tak, aby ste nebývali so svojimi kamarátmi zo školy, ale nebojte sa, na Discoveri budete mať dosť priestoru byť aj s nimi.

Prišla moja prihláška? Bol mi znížený poplatok? Prišla moja platba?

V prípade, že máte pochybnosti o tom, či prišla vaša prihláška, bol znížený poplatok alebo či prišla vaša platba, prihláste sa do login portálu s vašim prihlasovacím menom a heslom. V login portáli nájdete všetky informácie o prihláške, znížení poplatku aj stave platby.

Neviem na ktorý turnus som sa prihlásil. Chcem zmeniť turnus. Chcem zmeniť kurzové preferencie.

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade stačí, ak sa prihlásite cez svoje prihlasovacie meno a heslo do login portálu, kde si do 31.5. 2017 budete môcť skontrolovať správny turnus. Tiež môžete zmeniť svoje preferencie alebo aj turnus. V prípade výmeny československých turnusov stačí nahlásiť zmenu na discover@sda.sk. Ak chcete zmeniť turnus z československého na medzinárodný, je potrebné preložiť, svoju esej do angličtiny, aby mohla byť posúdená úroveň vašej angličtiny.    

Zabudol/zabudla som heslo.

Napíš nám na discover@sda.sk alebo academy@sda.sk a vygenerujeme Ti nové heslo. V prípade, že si ho zabudol/ zabudla, napíš nám, na aký turnus sa hlásiš, v akom stave je tvoja prihláška a v prípade, že si použil pri registrácii viacero emailov aj email.